Stomatologie Praha 2

ALPHALIGN neviditelná rovnátka

I vy si zasloužíte krásný úsměv, a to už během léčby!

Rovnátka Alphalign jsou průhledné snímatelné dlahy vyvinuté německými specialisty. Jsou vyrobeny z transparentního termoplastu s velmi hladkým povrchem, přímo vám na míru. Nikdo nepozná, že máte rovnátka. Zachování estetiky při nošení, šetrnost, pohodlnost a snadné čištění zubů jsou samozřejmostí. Trvání léčby závisí na rozsahu požadovaných změn a pohybuje se od 6 měsíců do 2 let. Tato rovnátka jsou vhodná pro všechny od 18 let výše a lze jimi srovnat všechny typy anomálií chrupu.

Garance úspěšného konečného výsledku vede k plné spokojenosti klienta i lékaře.

Výhody oproti klasickým fixním rovnátkům:

Estetika – neviditelné snímatelné dlahy

Nikdo nepozná, že nosíte rovnátka. Vaše zuby se budou jen víc lesknout. Jak váš zevnějšek, tak vaše životní návyky zůstanou beze změn.

Šetrnost – žádné trhání zubů nebo nesnesitelné bolesti během léčby

Alphalig dokáže srovnat všechny typy anomálií chrupu bez nutnosti trhání zubů. Jemně a šetrně posouvá vaše zuby do požadované pozice. Na úplném začátku můžete cítit pouze lehký tlak, který však brzy vymizí.

Pohodlnost – nevzhledná rovnátka jsou již minulostí

Přináší pohodlí i při běžných denních činnostech, které jsou s klasickými rovnátky obtížné. Nebudete mít odřené tváře, ani záněty dásní, které jsou tak časté u klasických fixních rovnátek. Snadno se nasazují i čistí. Vaše výslovnost bude stejná jako dřív. Rovnátka jsou tak tenká a hladká, že si na ně jazyk velmi rychle zvykne.

Hygiena – nevyžadují zvýšené nároky na hygienu

Nevyžadují zdlouhavé čištění zubů po každém jídle, či další investice do speciálních čistících pomůcek. Nemusíte se obávat vzniku nevzhledných skvrn nebo zubních kazů.

alphalign
Alphalign

Více informací najdete
na stránkách www.alphalign.eu

Časté dotazy

Jaký je průběh léčby a jak dlouho léčba trvá?

Trvání léčby je individuální a závisí na rozsahu požadovaných změn. Zpravidla se pohybuje mezi 6 měsíci až 2 roky. Korekce menších spíše estetických vad většinou zabere 6-9 měsíců. Korekce větších anomálií 12 -18 měsíců. Během této doby je třeba nosit rovnátka v ústech 22 hodin denně, sejmou se poze při jídle a čištění zubů.

Po dokončení léčby se po dobu 6 měsíců nosí retenční udržovací dlahy, které jsou započítány v ceně.. Ty se nasazují už pouze na noc. Některé typy anomálií vyžadují dlohodobou fixaci, která je možná retenčními dlahami nebo retainerem, tenkým drátkem fixovaným na vnitřní ploše horních a dolních zubů. Většina pacientů si po Alphalign léčbě vybírá retenční dlahy. Jsou už na ně navyklí, nezpůsobují hromadění pigmentů ani zubního kamene, jak tomu bývá u retaineru a zároveň chrání zuby před opotřebením. Což oceňují hlavně pacienti, kteří v noci zatínají nebo skřípou zuby.

Lze pomocí neviditelných rovnátek Alphalign napravit jakékoliv chybné postavení zubů?

Rovnátka Alphalign umožňují srovnat všechny typy anomálií postavení zubů aniž by bylo třeba zuby extrahovat. Pro pacienty, u kterých je nutná chirurgická korekce, není tato metoda dostačující.

Jaký je věkový limit neviditelných rovnátek Alphalign?

Alphalign je vhodný pro všechny pacienty od 18 let výše, neboť musí být ukončen vývoj čelistí. Spodní věková hranice neexistuje. Důležitý je však dostatek kosti v okolí zubů, což nás zajímá zejména u pacientů s parodotologickými problémy. Tato informace se dá lehce zjistit pomocí OPG snímku.

Poskytují rovnátka Alphalign kromě estetických výhod i nějaké medicínské?

Ano. Ve většině případů pacienti přicházejí nejen z důvodů estetické korekce, ale i funkční.

Většina vad je totiž často spojena s problematickým čištěním zubů, hromaděním pigmentů a zubního kamene, vznikem zubního kazu a nezřídka i počínající paradentózou. K tomu se pak přidává i nepřiměřené opotřebování zubů, jejich uštipování i citlivost. Většina těchto anomálií se postupem času navíc zhoršuje. Proto není třeba s ošetřením dlouho váhat. Ušetří vám to nejen peníze, ale i zkrátí čas potřebný ke srovnání zubů.

Jak metoda Alphalign pracuje?

Technika Alphalign pracuje na úplně jiném principu, než dosud vám známé snímací a fixní aparáty. Jedná se o předem zhotovené fólie z průhledného termoplastu. Tyto dlahy jsou, ale tak přesně zhotovené, že umožňují posuny zubů v žádaném směru. Princip metody spočívá v tom, že firma Dental Vital vyrobí každému pacientovi na míru sadu průhledných fólií, které si klient po 2 týdnech sám mění dle instrukcí lékaře. Za tuto dobu dojde k posun zubů o půl milimetru, což je rychlost dostatečná a zároveň bezpečná pro úspěšnou léčbu. Podmínkou je jejich nošení 22hodin denně, sejmete je pouze při jídle a čištění zubů.

Pokud by došlo ke zkrácení doby nošení na méně než 22h, je nutné výměnu fólii posunout o pár dní. V případě by došlo k poškození, ztrátě či problémům s nasazením Alphalign rovnátek, informujte o tom neprodleně svého ošetřujícího lékaře.

Jaký je celkový postup léčby?

Po vstupní konzultaci, kdy se lékař seznámí s pacientovým problémem a vysvětlí mu principy Alphalign léčby, se v další návštěvě vytvoří lékařský vstupní záznam, otisky čelistí pro studijní modely, fotografická dokumentace a rentgenové vyšetření. Poté lékař stanoví léčebný plán a rozhodne jaký typ Alphalign terapie je pro pacienta nejvhodnější (korekce jedné čelisti, obou čelistí, pouze ve frontálním úseku chrupu 3-3 nebo kompletní korekce). Pokud pacient s navrhovanou léčbou souhlasí, zhotoví se v další návštěvě speciální otisky na neviditelná rovnátka, které se s kompletní dokumentací odesílají do Německa.

Zde se daná data zpracují a vyhotoví se vizualizace, což je animační podoba posunu zubů u daného pacienta. Ta je odeslána ošetřujícímu lékaři. Po jejím potvrzení lékařem, firma Dental Vital zhotoví fólie, které lékaři doručí (běžně do 2-3 týdnů). Při odevzdání první fólie se na zuby umísťují tzv. attachmenty, průhledné výstupky vyrobené ze stejného materiálu jako bílé výplně, které umožňují ortodontický posun zubů. Také se provádí první fáze strippingu, neboli zábrusu v mezizubních prostorách, dle doporučení laboratoří Dental Vital. Tato redukce se provádí pouze ve sklovině a to v rozsahu 0,1-0,3-0,5 mm, proto se není třeba obávat zvýšené citlivosti zubů.

Další kontrolní návštěvy je pak možné uskutečnit v intervalu 2 až 3 měsíců.

Jedná se opravdu o neviditelná rovnátka?

Ano. Používané fólie jsou vyrobeny z tak tenkého a průhledného termoplastu, že je na zubech nelze zpozorovat. Navíc se každých 14 dní mění za nové a tak nehrozí rozsáhlejší znečistění pigmenty či potravinovými barvivy. Přesto doporučujeme rovnátka sejmout před kouřením, pitím alkoholických a barevných nápojů. Tyto nápoje mohou narušit povrch rovnátek, která by přestala být transparentní.

Kolik stojí léčba metodou Alphalign?

Cena Alphalign se pohybuje od 49 900,- Kč do 85 000,- Kč v závislosti na rozsahu požadovaných změn. Tato cena je definitivní a pacientovi zaručuje úspěšný konečný výsledek léčby. Tzn. v případě, že by bylo potřeba léčbu prodloužit a vyhotovit další folie, pacient již nebude nic hradit. Platbu je navíc možné uskutečnit až ve třech splátkách. Nabízíme také zvýhodněné financování u našeho partnera, UniCredit Bank.